JWOC Tour 2018H 2018.07.09. 23:20
Dél-Alföldi Tájfutó Napok
Entries by classes - All stagescreated by OE2010 Š Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
1M10D (9)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Kocsik Dávid00EK Egyesületen kívüli18:003:0012:005:00
2nc Mézes Hunor Keve138131110GOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó4:0013:008:0013:00
3Kovács-Marosán Ágoston09222979BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C16:007:0016:0015:00
4Gárdonyi Zsolt08888342MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako6:007:00
5Ormay Péter082022123KOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sport8:005:006:001:00
6Baldrian Josef2075606XUSK USK Praha14:001:0014:003:00
7Bors Bertalan08BMG Babits Mihály Gimnázium DSE12:0011:002:0011:00
8Vacant Vacant2:009:0010:0017:00
9Vacant Vacant10:0015:004:009:00
 
 
2M12C (8)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Mézes Botond Csegő078070327GOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó54:0048:0014:0035:00
2Bujdosó Márk Levente088080705SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn58:0062:006:0039:00
3Benke Somorjai Dávid062009103PVS Pécsi Vasutas Sportkör64:0052:0012:0049:00
4Štrait Vilém2021829XUSK USK Praha62:0054:008:0041:00
5Kotkowiak Bartosz9201343KOS BnO Szczecin56:0056:004:0047:00
6Šmelík Daniel442590TJ Rapid Bratislava50:0058:0010:0045:00
7Vacant Vacant52:0060:002:0037:00
8Vacant Vacant60:0050:0016:0043:00
 
 
3M14B (29)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Allwinger Otto058050401TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő43:0029:0013:0032:00
2Hargitai Barnabás Attila049090907ASK Alpokalja Szabadidősport és Kö33:0039:0029:0042:00
3Egédi Gergő042009098PVS Pécsi Vasutas Sportkör23:0043:005:0046:00
4Bordács Krisztián058050801GTC Gerecse Tájfutó Club21:0023:007:0018:00
5Kriza Márton János042111505BMG Babits Mihály Gimnázium DSE31:0051:0039:0054:00
6Vadász Péter Zalán048636835PVS Pécsi Vasutas Sportkör7:0037:001:0050:00
7Konzili Kristóf04255BMG Babits Mihály Gimnázium DSE41:0047:003:0038:00
8Salopek Tihon04500470XOXX OK RIS11:001:0021:0020:00
9Barlai Dániel041543BMG Babits Mihály Gimnázium DSE25:0015:0011:0048:00
10Végh Zalán041541BMG Babits Mihály Gimnázium DSE1:003:0033:006:00
11Somogyi Dániel05251BMG Babits Mihály Gimnázium DSE37:0041:0043:0014:00
12Timár Balázs04248BMG Babits Mihály Gimnázium DSE45:0031:0047:0034:00
13Baldrian Tomáš2102777XUSK USK Praha49:005:0049:008:00
14Bolehovský Daniel2073716XUSK USK Praha5:0021:0023:0026:00
15Průša Dominik2032107XUSK USK Praha13:0049:0019:0040:00
16Titz Adam2032183XUSK USK Praha9:0017:0031:0036:00
17Zakouřil Matyáš8004888XUSK USK Praha53:0033:0035:0030:00
18Štěrba Marek8654894XUSK USK Praha17:0013:0027:004:00
19Vágner Gábor042009099PVS Pécsi Vasutas Sportkör27:007:0015:0016:00
20Czyński Miłosz9201349KOS BnO Szczecin19:0011:0025:0024:00
21Kotkowiak Piotr9201342KOS BnO Szczecin39:0035:0045:0012:00
22Kwiatkowski Olaf346822KOS BnO Szczecin51:0025:0041:0052:00
23Kjar Hemmingsen Gustav1395515FIF Hilleroed29:0051:0010:00
24Bertozzi Matteo8377777GOLD Savosa17:0028:00
25Labancz BarnabásSZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle9:0037:0022:00
26Vacant Vacant15:0027:0053:002:00
27Vacant Vacant47:0045:009:0044:00
28Vacant Vacant3:00
29Üres Vacant35:0019:00
 
 
5M16B (28)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Fülöp Álmos Huba032026841GOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó72:0018:0036:0050:00
2Gárdonyi Soma022050677MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako106:0022:00
3Bujdosó Zoltán028020217SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn28:0018:006:00
4Nagy Péter028042201SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn86:004:0032:0028:00
5Papp Márton022111546SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn62:0012:0022:0024:00
6Cieger Bálint0246044BMG Babits Mihály Gimnázium DSE102:0044:0026:0030:00
7Key Jensen028644508XMEL Melbourne Forest Racers88:0020:0020:0044:00
8Bolehovský Michal601169XUSK USK Praha64:0026:006:004:00
9Kondys Jakub9201334KOS BnO Szczecin60:0042:0024:008:00
10Craig Alvin7826315Newcastle Orienteering Club84:0022:0040:0016:00
11Perrin Simon8002068Nature Orientation Saint Etien78:002:0016:0034:00
12Wirén González Gustav8633223Malarruta70:0034:002:0048:00
13Biernat Michał9201344KOS BnO Szczecin76:0046:0044:002:00
14Kula Mateusz8636996KOS BnO Szczecin66:0038:0030:0026:00
15Grzegorczyk Mateusz9201337KOS BnO Szczecin80:0010:0034:0038:00
16Fracca Pietro2018544ASD Erebus Orientamento Vicenz104:008:0010:0046:00
17Nicolis Giovanni2021337ASD Erebus Orientamento Vicenz68:0014:0014:0012:00
18Frison Rudi2018541ASD Erebus Orientamento Vicenz100:0024:0046:0036:00
19Mancassola Simone2018550ASD Erebus Orientamento Vicenz90:0032:0038:0040:00
20Polsini Pablo8012003OLV Baselland98:0030:0048:0020:00
21Harkavy Keegan2069262New England OC94:0040:008:0014:00
22Labancz BalázsSZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle16:0012:0010:00
23Vacant Vacant74:0036:004:0018:00
24Vacant Vacant96:0028:0042:00
25Kjar Hemmingsen Lukas8010702FIF Hilleroed82:006:0042:0032:00
26Vacant Vacant108:00
27Kiszel Gergő8456100SZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle48:00
28Üres Vacant92:00
 
 
7M18B (11)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Barta Gergely002022135SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn49:0017:002:0022:00
2Takács Kristóf00206318BMG Babits Mihály Gimnázium DSE55:005:0014:006:00
3Petersburski Krystian9201345KOS BnO Szczecin41:0011:008:004:00
4Čech Petr8656540Bratrstvo Zdarskych vrchu43:0015:0018:0012:00
5Svadlena Michal9990101K.O.B. Chocen45:007:006:0016:00
6Bonek Erik8310301Naturfreunde Wien47:0020:0010:00
7Guarda Giacomo2018508ASD Erebus Orientamento Vicenz57:009:0016:0018:00
8Scalzotto Pietro2018539ASD Erebus Orientamento Vicenz53:003:0012:0014:00
9Wolfram Jakob8251101Naturfreunde Wien51:004:002:00
10Trummer Killian7779000OLC Graz59:0013:0010:008:00
11Vacant Vacant1:0022:0020:00
 
 
9M20A (10)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Bjornstad Oscar7120299Fossum IF5:004:004:007:00
2Sandstad Lars8083518Freidig Spk.7:006:008:005:00
3Imark Victor8001414Tullinge SK17:00
4Jonsson Isak8040801Nydalens Skiklub3:00
5Eidsmo Mats7070500Freidig Spk.1:002:0014:009:00
6Fernandez Cascales Pablo8633188Imperdible11:0010:0012:0015:00
7Kaario Artu9101208Suunta Jyväskylä13:0014:006:00
8Vacant Vacant9:0012:0010:0011:00
9Vacant Vacant3:008:002:001:00
10Üres Vacant13:00
 
 
11M21BShort (18)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Allwinger Herwig677000500TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő23:006:009:0011:00
2Györgyi Péter898645185MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako24:00
3Oszlovics Ádám8546031MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako29:0014:00
4Szlávik Zoltán dr.732050675TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő13:0018:0015:001:00
5Tóth Attila802087743VHS Veszprémi Honvéd Sportegyesüle21:0020:0011:0017:00
6Antal Péter96307545BMG Babits Mihály Gimnázium DSE1:0026:0019:0021:00
7Nagy Martin982111545BMG Babits Mihály Gimnázium DSE17:0030:007:0015:00
8Deubel Jonas9998000Naturfreunde Wien5:0022:0017:0023:00
9Deubel Joergen7008000Naturfreunde Wien11:0012:0021:003:00
10Deubel Dirk9008000Naturfreunde Wien25:002:00
11Łubis Michał887214UKS Azymut Pabianice19:0032:003:005:00
12Lau Kwok Sang1815997Metropolitan Orienteering Club7:008:0023:007:00
13Mazan Bartłomiej921001WKS Œlšsk Wrocław3:0034:0013:0019:00
14Üres Vacant16:005:0013:00
15Vacant Vacant9:0028:001:0027:00
16Vacant Vacant27:004:0025:009:00
17Vacant Vacant15:0010:0027:0025:00
18Füleki Dániel233558GYO Gyöngyösi Tájfutó Klub31:00
 
 
13M21E (39)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Györgyi Péter898645185MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako42:0041:0031:00
2Kisvölcsey Ákos721211212MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako4:0027:0037:005:00
3Oszlovics Ádám8546031MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako19:0037:00
4Tóth Károly ifj.9045186VTC Veszprémi Tájfutó Club6:009:0013:0023:00
5Zsebeházy István858646368MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako60:0045:0049:009:00
6Kain Gergely787203258MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako59:00
7Maksimovic Nikola831003734XORT OT RTANJ46:0017:0029:0013:00
8Nankervis Brodie9005158XJOC JWOC Team 2018 Australia10:0051:00
9Oebro Emil864008XOOR OK orion58:005:001:0043:00
10Potter Adam8628551XBIS Bristol Orienteering Klub26:0029:003:0047:00
11Netuka Vojtech8656727Czech Fans44:0021:0021:0057:00
12Rinnbäck Jonas940206OK Ravinen - Nacka38:0033:0033:0015:00
13Gardner William8090493Octavian Droobers8:003:0015:00
14Navratil Simon8644884Czech Fans36:0039:00
15Hector David8161195Snättringe SK40:0053:0065:0011:00
16Fellbaum Thomas8421525Manchester and District Orient12:0023:0035:0045:00
17Semrad Ladislav8053577Czech Fans18:007:0011:0041:00
18Bray Peter8657418Manchester and District Orient54:0061:0023:0021:00
19Schoning Eskil931208OK PAN Aarhus66:0057:007:0017:00
20Chambers Tomithy780609Peninsula Orienteering Club2:0025:0039:0019:00
21Deubel Dirk9008000Naturfreunde Wien45:0053:00
22Melsom Borger942803Fossum IF28:0035:0055:0051:00
23Sháněl Jan8199402K.O.B. Chocen56:0055:0053:003:00
24Guasina Cosimo2009729ASD Erebus Orientamento Vicenz32:0047:0031:0049:00
25Krivda Martin8659400K.O.B. Chocen52:0049:0063:0063:00
26Grote Andreas7775577OLC SKOG FRIBOURG20:0011:0059:0061:00
27Bligard Per-ake811028Göteborg-Majorna OK16:00
28Melsom Sigurd961606Fossum IF50:0041:0051:007:00
29Börjesson Eriksson Joel8004830Storviks IF64:0043:0061:0035:00
30Prieto Del Campo Alvaro958051295Malarruta14:0015:0043:0065:00
31Suter Nik8091265OLG Cordoba Rütihof30:0013:009:0039:00
32Pesek Ondrej2025363K.O.B. Chocen22:0037:005:0029:00
33Vacant Vacant1:0057:0027:00
34Üres Vacant59:0027:0033:00
35Vacant Vacant34:0019:0017:001:00
36Vacant Vacant48:0031:0047:0055:00
37Vacant Vacant25:0025:00
38Genar Jeremy8201090TROL Belgium24:00
39Megyvecz Balázs8301993MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako62:00
 
 
15M35BShort (20)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Gárdonyi Márk732088248OSC Orvosegyetem Sport Club28:0017:00
2Kálmán Péter73888335BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C26:0011:0041:0019:00
3Mentler Balázs68332877SFC Széchenyi István Egyetem Sport16:007:0057:0027:00
4Ács Gábor71502394ZTC Zalaegerszegi Tájékozódási Fut12:0017:0049:009:00
5Tőzsér András76505269SFC Széchenyi István Egyetem Sport10:003:0043:0013:00
6Kovács Áron772056156HTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási15:00
7Bujdosó István647020217SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn25:00
8Nagy József742111508GKS Gödöllői Kirchhofer József Spo6:009:0033:0011:00
9Baklid Bjoern9200848XKON Konnerud IL22:0039:001:00
10Avramovic Dejan435132Orienteering Team Kosutnjak, B37:0021:00
11Kracht Jesper2058313Copenhagen Police18:0021:0053:007:00
12Honfi Gábor505216ESP EVSI - Egri Spartacus Tájékozó24:003:00
13Üres Vacant14:0013:0051:00
14Hrenkó László598081959HBS Honvéd Bottyán Sportegyesület8:001:0035:0015:00
15Üres Vacant2:0019:0045:00
16Vacant Vacant20:0025:0047:005:00
17Üres Vacant4:0023:0055:00
18Üres Vacant5:0059:00
19Kovács József700005ESP EVSI - Egri Spartacus Tájékozó23:00
20Honfi Gábor ifj.2022196TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő29:00
 
 
16M40 (12)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Madarassy Pál762056170BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C66:0051:0034:0022:00
2Mézes Tibor Sólyom748180474GOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó50:0041:0030:0042:00
3Boka György7646043BMG Babits Mihály Gimnázium DSE64:0039:0040:0034:00
4Weibl Zoltán771419835SFC Széchenyi István Egyetem Sport58:0049:0036:0030:00
5Salopek Tihomir74500458XOXX OK RIS68:0035:0028:0036:00
6Vályi Gábor758111975SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn56:0045:0026:0028:00
7Zakouřil Václav8006888XUSK USK Praha60:0037:0042:0026:00
8Koponen Ville9201547Lynx54:0040:00
9Svadlena Pavel2011854K.O.B. Chocen52:0033:0038:0024:00
10Minto Robert9101150Indiana Crossroads Orienteerin62:0043:0032:0038:00
11Kiszel Sándor2022202SZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle47:0044:0032:00
12Vacant Vacant70:00
 
 
17M45 (22)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Baracsi Gábor71888340TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő54:0076:0010:0018:00
2Báder Attila692022191MAT Mazsola Tájfutó és Természetba26:0080:0020:004:00
3Csankovszki Tibor69416683SZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor50:0056:0036:00
4Juhász Gábor66362955HTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási58:00
5Máramarosi István71307714SAS Silvanus Sportegyesület44:0070:0026:0030:00
6Paróczi Zsolt708197012TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő24:0090:0024:0022:00
7Szitter Attila678636779GKS Gödöllői Kirchhofer József Spo20:0030:006:00
8Divin György702061642SAS Silvanus Sportegyesület38:0066:006:0034:00
9Bolehovský Pavel7204488XUSK USK Praha48:0074:0016:0028:00
10Kodejš Zdeněk2021822XUSK USK Praha42:0078:0032:0014:00
11Bogdanovics András ifj.698654847HBS Honvéd Bottyán Sportegyesület32:0082:00
12Nymalm Sören8636178XPRG Pargas IF52:0064:002:0024:00
13Craig Stephen7583468Newcastle Orienteering Club56:0054:008:0026:00
14Baldrian Petr2460SK Praga40:0060:0022:0010:00
15Eidsmo Tomas7190869Freidig Spk.28:0088:004:0012:00
16Perrin Eric964201Nature Orientation Saint Etien30:0068:0018:002:00
17Riley Wyatt8090773Delaware Valley Orienteering A36:0086:0014:0020:00
18Kimmo Kaario9101205Suunta Jyväskylä34:0072:0028:0016:00
19Tero Salonen1304169Hauhon Sisu46:0062:0034:00
20Mulder Nicholas809067822:0084:00
21Määttänen Pekka345409Espoon Suunta8:00
22Üres Vacant12:0032:00
 
 
18M50 (31)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Harkányi Csaba551003316SAS Silvanus Sportegyesület45:0024:00
2Urbán András60232759BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C5:0054:0047:0027:00
3Weiler Zsolt62232799MAF Műegyetemi Atlétikai és Footba20:0033:0035:00
4Zempléni András dr.60233619KOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sport37:00
5Oebro Dennis1413374XTIS Tisvilde Hegn OK35:0042:0039:0071:00
6Haanpää Tuomo9102816XTMP Tampereen Pyrintö1:0030:0017:0031:00
7Vandas Ludek9111166XOBV OOB Vamberk11:0062:0019:0055:00
8Sonnichsen Kell9101127OK PAN Aarhus49:0052:009:0041:00
9Moller Anker8300001Silkeborg OK47:0048:003:0023:00
10Borsting Jens8631615Silkeborg OK27:0044:0023:0043:00
11Rigby Richard438254Cleveland Orienteering Klub25:007:0061:00
12Bobach Erik1406090Silkeborg OK39:0058:0041:0051:00
13Pryjma Tomasz888961Funexsports40:0051:0057:00
14Ivarsson Johan44635Freidig Spk.7:0028:0013:0045:00
15Termansen Michael1395514OK SYD19:0066:005:0073:00
16Simonsen Bo896954FIF Hilleroed41:0038:0049:0029:00
17Kjar Morten239703Silkeborg OK3:0036:0027:0039:00
18Heir Morten9701150Fossum IF47:00
19Melsom Terje641106Fossum IF15:0034:0011:0021:00
20Fernández Arriaga José Feliciano2020335Imperdible21:0046:0037:0053:00
21Gassner Ferri9030166Naturfreunde Wien31:0068:0053:0065:00
22Marclay Blaise1967702CA Rosé23:0022:0043:0063:00
23Šmelík Juraj7208215TJ Rapid Bratislava29:0026:0029:0033:00
24Křivda Ivan9200535Sportovní klub hasičů KH kraje51:0070:0031:0019:00
25Johannesson Thomas7670129Ronneby Orienteringsklubb9:0064:0025:0069:00
26Bonek Peter8040164Naturfreunde Wien13:0021:0059:00
27Üres Vacant50:0045:0049:00
28Vacant Vacant17:0056:0035:0067:00
29Vacant Vacant32:001:0037:00
30Vacant Vacant43:0060:0015:0025:00
31Mohácsy Tamás dr.1396264SDS Salgótarjáni Dornyay Sportegye33:00
 
 
19M55 (22)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Pezzati Filipo1211960SCOM Mendrisio91:0021:00
2Tóth Károly6045187VTC Veszprémi Tájfutó Club61:0048:0063:0015:00
3Ormay György57332835KOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sport57:0064:0065:0035:00
4Key Warren598031878XMEL Melbourne Forest Racers55:0050:0087:003:00
5Potter David7201290XBIS Bristol Orienteering Klub67:0052:0093:0033:00
6Hugosson Roger2053700XSND Sundsvalls OK9:00
7Aebersold Christian8022262ol.biel.seeland45:0042:0077:0029:00
8Imark Rikard19885Tullinge SK47:0054:0095:0031:00
9Jonsson Sören778899Nydalens Skiklub17:00
10Partanen Timo59445381Rasti-Hyry63:0070:0069:005:00
11Wirén Mikael8654400Malarruta53:0068:0075:0039:00
12Griffiths Adrian1407997North West OC49:0067:0019:00
13Wald Frantisek49606SK Praga69:0040:0073:0025:00
14Jaffe David7003017XMEL Melbourne Forest Racers37:0072:0085:0011:00
15Nicolis Valentino210392ASD Erebus Orientamento Vicenz35:0074:0071:001:00
16Tuomisto Juha8657311Vaasan Suunnistajat65:0062:0079:0027:00
17Westin Kjell997861Porsgrunn Orienteringslag41:0046:0081:007:00
18Hastad Nils581607Fossum IF51:0056:0061:0041:00
19Vacant Vacant59:0066:0097:0013:00
20Vacant Vacant43:0044:0083:0037:00
21Börjesson Bo8007514Storviks IF39:0058:0089:0023:00
22Üres Vacant33:0060:00
 
 
21M65 (7)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Tüskés György00307582EK Egyesületen kívüli10:0044:0010:0042:00
2Bugár József532072282SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn12:0064:002:0048:00
3Vitéz László5045252SZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor4:0048:0012:0040:00
4Komoróczki András518070851SAS Silvanus Sportegyesület14:0056:004:0038:00
5Novai György5145225SZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor8:0060:008:0044:00
6Holm John4172OK PAN Aarhus6:0040:006:0046:00
7Vacant Vacant2:0052:0014:0050:00
 
 
22M70 (12)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Witzig Hans007609EK Egyesületen kívüli33:0024:0028:004:00
2Blum László id.482050656SZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor43:006:0030:0010:00
3Bogdanovits András484461HBS Honvéd Bottyán Sportegyesület31:004:00
4Felföldi Károly dr.432082349SZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor29:0022:0022:0022:00
5Friedrich Vilmos464502BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C41:0020:0020:0012:00
6Gombkötő Péter dr.442066466TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő47:0016:0036:0020:00
7Kovács András48222987HBS Honvéd Bottyán Sportegyesület39:0010:0026:0014:00
8Kéri Gerzson Ferenc44505202SZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor37:0014:0038:0016:00
9Lux Iván46888336BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C35:0012:0040:006:00
10T.Nagy Sándor4845171SZU Szegedi Bokorugró Tájfutó Spor25:002:0034:002:00
11Vacant Vacant45:0018:0032:008:00
12Vacant Vacant27:008:0024:0018:00
 
 
23M75 (4)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Marton Péter00339823EK Egyesületen kívüli5:0030:0024:0027:00
2Pavlovics György dr.4145598ZST Zselic Tájékozódási Futó és Sz9:0038:0028:0031:00
3Sandstad Jardar1009829Selbu OK13:0034:0032:0023:00
4Vacant Vacant1:0042:0020:0035:00
 
 
24M80 (2)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Haberkorn Didier1420101Nature Orientation Saint Etien21:002:0040:0041:00
2Vacant Vacant25:006:0044:0045:00
 
 
25W10D (8)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Mézes Emese Csenge118211112GOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó22:0027:0026:0029:00
2Madarassy Viola081396290BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C24:0023:0024:0027:00
3Zakouřilová Klára8009888XUSK USK Praha28:0025:0032:0021:00
4Pabich Hanna886698UKS Azymut Pabianice32:0031:0030:0023:00
5Üres Vacant26:0028:0031:00
6Üres Vacant30:0022:0025:00
7Vörös Sára2022207HTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási21:00
8Vörös Júlia2022189HTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási29:00
 
 
26W12C (14)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Kovács-Marosán Nádja071396281BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C17:0012:0040:0018:00
2Baracsi Léna07TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő11:0014:0044:0022:00
3Szakál-Biró Sára092120898VSE Vizsla Egészség, Sport és Körn5:0020:0030:0024:00
4Salopek Dorja06500475XOXX OK RIS15:0026:0038:0026:00
5Balázs Réka06BMG Babits Mihály Gimnázium DSE21:0016:0036:006:00
6Bors Lilla06BMG Babits Mihály Gimnázium DSE25:0024:0024:0016:00
7Key Milla069200357XMEL Melbourne Forest Racers23:0018:0028:002:00
8Baldrianová Eva888639XUSK USK Praha7:0010:0022:0014:00
9Haanpää Venla1396288XTMP Tampereen Pyrintö1:006:0032:004:00
10Kula Maja1995097KOS BnO Szczecin3:002:0042:0012:00
11Craig Rebecca7492148Newcastle Orienteering Club9:004:0020:008:00
12Vacant Vacant19:008:0034:0020:00
13Tóth BettiSZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle22:0026:0010:00
14Vacant Vacant13:00
 
 
27W14B (14)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Máramarosi Rita052054135SAS Silvanus Sportegyesület14:0011:0015:0064:00
2Máramarosi Anna062054133SAS Silvanus Sportegyesület22:001:0019:0054:00
3Máramarosi Dóra052054134SAS Silvanus Sportegyesület10:0021:007:0048:00
4Sárközy Rita047040926MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako26:005:0025:0046:00
5Baracsi Hanna05TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő6:0015:001:0056:00
6Gyurina Judit05232806GKS Gödöllői Kirchhofer József Spo18:0025:0011:0042:00
7Aschermannová Klára2020713XUSK USK Praha16:0023:005:0040:00
8Beranová Hana2021833XUSK USK Praha28:003:0017:0044:00
9Kodejšová Markéta2021828XUSK USK Praha4:0017:009:0066:00
10Malečková Hana2067999XUSK USK Praha20:0027:0023:0062:00
11Štraitová Jolana2021830XUSK USK Praha8:0013:0027:0058:00
12Kopecka Valentyna2021847XUSK USK Praha12:007:0013:0052:00
13Urban AnetaUKS Traper Złocieniec2:009:0021:0060:00
14Kaario Saara9101207Suunta Jyväskylä24:0019:003:0050:00
 
 
29W16B (28)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Kálmán Tamara008021105MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako89:0071:0091:0080:00
2Baracsi Luca038031106TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő95:0069:0067:0086:00
3Zempléni Lilla031841194MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako63:00105:0071:0066:00
4Bertozzi Giulia8077777GOLD Savosa81:0088:00
5Kishanti Petra028020709SIR Sirályok Sportegyesület75:0067:0059:0078:00
6Mag Fruzsina038035702SDS Salgótarjáni Dornyay Sportegye81:0083:0079:0054:00
7Mag Viktória038035704SDS Salgótarjáni Dornyay Sportegye107:0061:0083:0058:00
8Werner Boróka031396102PVS Pécsi Vasutas Sportkör57:0091:0057:0084:00
9Takács Szilvia028020802SIR Sirályok Sportegyesület69:0087:0087:00100:00
10Czakó Boglárka038031118MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako97:0081:0075:0072:00
11Nagy Zsófia028042202GKS Gödöllői Kirchhofer József Spo103:00103:0063:0096:00
12Divin Judit022061648SAS Silvanus Sportegyesület85:0073:00103:0070:00
13Nagy Gertrúd03307544BMG Babits Mihály Gimnázium DSE71:0089:0099:0098:00
14Várvölgyi Dorka022009102PVS Pécsi Vasutas Sportkör87:0077:0073:0094:00
15Barta Regina02337808GKS Gödöllői Kirchhofer József Spo77:0099:0095:00
16Baji Boglárka02337890GKS Gödöllői Kirchhofer József Spo73:0059:00101:00102:00
17Kelevitz Virág041396298BMG Babits Mihály Gimnázium DSE61:0063:0061:0090:00
18Aschermannová Tereza2020712XUSK USK Praha93:0057:0077:0064:00
19Berounská Anna7202895XUSK USK Praha65:0095:00107:0060:00
20Titzová Adéla2035748XUSK USK Praha83:00107:0065:0056:00
21Eidsmo Mari7130403Freidig Spk.99:0097:0093:0062:00
22Busato Francesca2018547ASD Erebus Orientamento Vicenz79:0075:00105:0082:00
23Scalzotto Annarita2018538ASD Erebus Orientamento Vicenz59:0093:0089:0076:00
24Przeszłowska Hanna1970209UKS Traper Złocieniec67:00101:0097:0092:00
25Riley Oriana8100302Delaware Valley Orienteering A109:00109:00109:00104:00
26Kastner Maya7888887Naturfreunde Wien101:0079:0085:0068:00
27Gröll Anna1262002OLC Graz91:0065:0069:0074:00
28Üres Vacant105:0085:00
 
 
31W18B (8)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Kálmán Imola008001105SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn71:002:0064:007:00
2Borhegyi Teodóra018200105BMG Babits Mihály Gimnázium DSE73:0014:0066:0013:00
3Kiss Dóra Eszter00307718BMG Babits Mihály Gimnázium DSE77:008:0058:005:00
4Iván Eszter017011218MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako65:0010:0056:0011:00
5Polsini Chiara8003011OLV Baselland75:006:00
6Johannesson Hanna9812368Ronneby Orienteringsklubb67:0016:0062:003:00
7Vacant Vacant69:0012:0060:009:00
8Vacant Vacant79:004:0054:001:00
 
 
33W20A (9)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Kašparová Adéla52760XUSK USK Praha2:00106:0052:009:00
2Kopecka Johana2021848XUSK USK Praha8:0098:0048:005:00
3Haanpää Kaisa1396284XTMP Tampereen Pyrintö94:00
4Deptulska Maria2035194Funexsports96:0042:0011:00
5Crespo Inma8171299Individuals/No club10:00100:0040:0013:00
6Klemettinen Kaisa9201512Suunta Jyväskylä14:00104:0050:001:00
7Simonsen Siri8626182FIF Hilleroed6:00102:0046:007:00
8Börjesson Eriksson Jennie8003883Storviks IF4:00108:0044:0015:00
9Envall Ebba980715Ik Hakarpspojkarna12:00110:0054:003:00
 
 
35W21BShort (14)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Biró Fruzsina741391609BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C9:0090:0016:0034:00
2Madarassy Anikó73505279BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C17:0070:0022:0042:00
3Máthé Fanni88411918TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő7:0086:0010:0026:00
4Tóth Krisztina9353416TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő3:0082:006:0020:00
5Allwinger Tünde731501000TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő13:0078:0018:0032:00
6Molnár Anna911542BMG Babits Mihály Gimnázium DSE19:0074:008:0038:00
7Oebro Lene2058312XTIS Tisvilde Hegn OK21:0072:0024:0028:00
8Üres Vacant76:002:0022:00
9Mazan Aleksandra8650884UKS Traper Złocieniec15:0068:0014:0024:00
10Üres Vacant84:0012:0036:00
11Marosán Ágnes778182244BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C11:0088:0020:0040:00
12Mezei Anikó7745167FSC Futárok Sport Club1:0080:004:0030:00
13Dékány Szilvia dr.8090789GKS Gödöllői Kirchhofer József Spo5:00
14Dékány Andrea8041187GKS Gödöllői Kirchhofer József Spo23:00
 
 
37W21E (19)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Kézdy Borbála977970817MOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako12:0017:0044:0040:00
2Dowling Anna969005155XELI Wellington Ranges Orienteering18:0023:0040:0046:00
3Key Natasha718642236XMEL Melbourne Forest Racers26:003:0028:0026:00
4Baldrianová Barbora9784XUSK USK Praha4:0025:0026:0028:00
5Steer Lanita9005187XJOC JWOC Team 2018 Australia8:0019:0036:0038:00
6Neumann Krystal8009911XJOC JWOC Team 2018 Australia22:009:00
7Borge Mari-AnnXFOS Fossum IF36:00
8Hugosson Alice8000094XIKL IFK Lidingö SOK30:00
9Pabich Maria553466UKS Azymut Pabianice10:0015:0032:0054:00
10Westin Emilie997892Porsgrunn Orienteringslag20:001:0038:0044:00
11Imark Cecilia940411Tullinge SK32:00
12Vacant Vacant11:0042:0052:00
13Westin Kjersti997856Porsgrunn Orienteringslag2:007:0048:0048:00
14Von Krusenstierna Elina951230OK Kare14:0046:00
15Antoaneta Dyaksova8087808Karlak Smolyan24:0013:0034:0042:00
16Bergander Gabriella8487432Eksjö SOK16:005:0024:0050:00
17Üres Vacant21:0030:0034:00
18Van Rooy Silke8020116TROL Belgium6:00
19Sprod OliviaTintookies Orienteering Club28:00
 
 
40W40 (6)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Kaario Katja8654930Suunta Jyväskylä74:0054:0054:004:00
2Bertozzi Elena8355555GOLD Savosa52:006:00
3Zakouřilová Helena8002888XUSK USK Praha72:0050:0050:008:00
4Bánki Jusztina888366SZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle56:0056:002:00
5Vacant Vacant76:00
6Üres Vacant70:0052:00
 
 
41W45 (25)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Füzy Judit72505232OSC Orvosegyetem Sport Club34:0055:00
2Burian Hana692067297BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C30:0028:0033:0043:00
3Haanpää Kati9102815XTMP Tampereen Pyrintö42:0052:0067:0057:00
4Nymalm Sanna8636157XPRG Pargas IF64:0060:0041:0045:00
5Vandasova Marketa2053570XOBV OOB Vamberk26:0026:0043:0051:00
6Wiklund Berit Sofie505601Nydalens Skiklub55:0033:00
7Jensen Rikke Holm8070471Horsens OK62:0050:0059:0037:00
8Imark Kerstin29911Tullinge SK54:0022:0065:0039:00
9Perrin Odile884201Nature Orientation Saint Etien52:0036:0051:0035:00
10Čechová Zuzana980334Bratrstvo Zdarskych vrchu38:0032:0037:0071:00
11Craig Martina7202807Newcastle Orienteering Club44:0024:0069:0059:00
12Kracht Elin2058314Copenhagen Police40:0042:0053:0069:00
13Westin Lenka997811Porsgrunn Orienteringslag24:0034:0045:0065:00
14Suter Judith8030470OLG Cordoba Rütihof48:0054:0063:0049:00
15Thys Renate1970128CA Rosé46:0046:0049:0053:00
16Šmelíková Barbora307356ŠK VAZKA Bratislava56:0040:0031:0067:00
17Křivdová Lenka8655490Sportovní klub hasičů KH kraje28:0058:0057:0061:00
18Polsini Priski8051969OLV Baselland60:0056:00
19Riley Angelica8010570Delaware Valley Orienteering A36:0044:0039:0047:00
20Deininger Rita701611OLG St. Gallen58:0038:0047:0063:00
21Vacant Vacant50:0048:00
22Vacant Vacant32:0030:00
23Bonek Claudia7298Naturfreunde Wien68:00
24Kahanpää Hanna345435Espoon Suunta41:00
25Barnáné Szabó Irén45103SZV Szegedi Vasutas Soprt Egyesüle61:0073:00
 
 
42W50 (19)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Csillag Vera6745553PVM Pécsi Vörös Meteor SK66:0031:0087:0030:00
2Tóth Károlyné6746143VTC Veszprémi Tájfutó Club64:0051:0077:004:00
3Hajas Csilla64233618BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C38:00
4Turcsánné Cseh Erzsébet661396266PVS Pécsi Vasutas Sportkör36:0039:00101:0022:00
5Hancock Sue64405084XELI Wellington Ranges Orienteering42:0033:0097:0028:00
6Joergensen Mette Voldum444565XSIL Silkeborg OK49:00103:008:00
7Heggedal Isa990212XKON Konnerud IL50:0083:0026:00
8Blacklock Brenda504572Indiana Crossroads Orienteerin44:0041:0099:0014:00
9Termansen Helle1395516OK SYD48:0045:0095:0032:00
10Jonsson Maria676767Nydalens Skiklub2:00
11Eidsmo Gro Sandstad451094Freidig Spk.54:0035:0081:0016:00
12Aebersold Gaby8627147ol.biel.seeland60:0043:0079:0012:00
13Rigby Carolyn438260Cleveland Orienteering Klub62:0075:0018:00
14Von Krusenstierna Anna7651212OK Kare40:0089:0010:00
15Kjar Hemmingsen Bente2035226FIF Hilleroed52:0093:0024:00
16Simonsen Sandra1406285FIF Hilleroed56:0053:0085:0034:00
17Üres Vacant37:00105:0020:00
18Marczis Márta61307513HBS Honvéd Bottyán Sportegyesület58:0047:0091:006:00
19Ujvári Györgyi2022210GYO Gyöngyösi Tájfutó Klub46:00
 
 
43W55 (11)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Jenei Margit544660121SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn21:0032:0022:0012:00
2Üres Vacant9:0046:0018:002:00
3Potter Caroline9200769XBIS Bristol Orienteering Klub17:0030:0012:0014:00
4Griffiths Kaye441312North West OC7:002:0022:00
5Hansen Dorthe216747Silkeborg OK19:0038:0010:006:00
6George AndreaNorth Texas Orienteering Assoc3:0040:006:0010:00
7Kymäläinen Maritta411693Tampereen Pyrinto1:0036:004:0018:00
8Jurvakainen Tuija62445316Rasti-Hyry11:0048:0014:004:00
9Simonsen Inger239709Silkeborg OK13:0044:0016:0020:00
10Vacant Vacant15:0042:008:0016:00
11Vacant Vacant5:0034:0020:008:00
 
 
45W65 (7)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Biró Aletta4745481BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C51:0047:0042:001:00
2Csorja Ida452072239HTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási51:00
3Fischer Mária527675713TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő47:0031:0046:005:00
4Hegedüs Ágnes498304999BEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C35:0039:0030:0013:00
5Rostás Irén51363491HTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási43:00
6Szuromi Imréné4945411SPA Tabáni Spartacus Sport és Körn39:0035:0034:009:00
7Vacant Vacant43:0055:0038:0017:00
 
 
49Open Beginner (9)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Divin Anna702118619XAYL Ady Líceum SC
2Kovács Zsuzsa59411952KOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sport
3Hetényi Barnabás05BMG Babits Mihály Gimnázium DSE
4Berounská Adéla7202884XUSK USK Praha
5Végh Albert Vince07BMG Babits Mihály Gimnázium DSE
6Bari Tommaso7300250ASD Erebus Orientamento Vicenz
7Horváth MihályEK Egyesületen kívüli
8Érsek-P. Ildikó45471ESP EVSI - Egri Spartacus Tájékozó
9Harkavy Bred2069253New England OC
 
 
51Open Advanced (21)
NoNameYBChipnoClubStart 1Start 2Start 3Start 4
1Gaál Borbála0046137EK Egyesületen kívüli
2Sramkó Tibor618636774SDS Salgótarjáni Dornyay Sportegye
3Juhos György87206018TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő
4Sramkó Réka97443168SDS Salgótarjáni Dornyay Sportegye
5Badis Anissa Zsófia2072272SFC Széchenyi István Egyetem Sport
6Jiri Augusta2021838XUSK USK Praha
7Wiklund Jo899014Nydalens Skiklub
8Del Campo Campos Cristina8130369Malarruta
9Dalakova Marina1007811Sarnena Gora
10Farnes Hansen Kim1810153Lierbygda o-lag
11Prieto Garcia Jose Manuel8220467Malarruta
12Dalakov Georgi8444222Sarnena Gora
13Cascales Nicolás Maria Jesús2057868Imperdible
14Hennum Gunhild1680522Lierbygda o-lag
15Szabó Emese2067271ZTC Zalaegerszegi Tájékozódási Fut
16Grangvist Ann41832OK Ravinen - Nacka
17Pisto RioholaMS Parma
18Svensk Per-Olof14938Stora Tuna OK
19Svensk Karin14937Stora Tuna OK
20Polsini Franco1515151OLV Baselland
21Johannesson Susanne1006592Ronneby Orienteringsklubb