JWOC Tour 2018Szo 2018.07.14. 11:53
PVSK Kupa
Resultscreated by OE2010 Š Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
M12C (4)2,0 km7 C
PlNameClubTimeDiff.
1Šmelík DanielTJ Rapid Bratislava17:200:00
2Kotkowiak BartoszKOS BnO Szczecin19:45+2:25
3Mézes Botond CsegőGOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó20:47+3:27
4Végh Albert VinceBMG Babits Mihály Gimnázium DSE46:17+28:57
 
 
 
W12C (9)2,0 km7 C
PlNameClubTimeDiff.
1Kula MajaKOS BnO Szczecin14:540:00
2Tóth BettiKZS Kecskeméti Zöld Sportok Egyesü17:52+2:58
3Baldrianová EvaXUSK USK Praha18:08+3:14
4Salopek DorjaXOXX OK RIS19:58+5:04
5Balázs RékaBMG Babits Mihály Gimnázium DSE20:34+5:40
6Craig RebeccaNewcastle Orienteering Club26:50+11:56
7Parádi EszterKZS Kecskeméti Zöld Sportok Egyesü27:39+12:45
8Key MillaXMEL Melbourne Forest Racers28:48+13:54
9Bors LillaBMG Babits Mihály Gimnázium DSE41:29+26:35
 
 
 
M10D (6)2,6 km5 C
PlNameClubTimeDiff.
1Gárdonyi ZsoltMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako20:550:00
2Tőzsér Bendegúz21:53+0:58
3Ormay PéterKOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sport25:20+4:25
4Baldrian JosefXUSK USK Praha26:49+5:54
5Bors BertalanBMG Babits Mihály Gimnázium DSE35:01+14:06
6Mézes Hunor KeveGOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó56:11+35:16
 
 
 
W10D (4)2,6 km5 C
PlNameClubTimeDiff.
1Szakál-Biró SáraVSE Vizsla Egészség, Sport és Körn22:440:00
2Zakouřilová KláraXUSK USK Praha30:48+8:04
3Pabich HannaUKS Azymut Pabianice33:16+10:32
4Mézes Emese CsengeGOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó40:36+17:52
 
 
 
Open3kmBeginner (17)
PlNameClubTimeDiff.
1Berounská AdélaXUSK USK Praha23:520:00
2Riley OrianaDelaware Valley Orienteering A24:10+0:18
3Kaario SaaraSuunta Jyväskylä26:03+2:11
4Hetényi BarnabásBMG Babits Mihály Gimnázium DSE27:13+3:21
5Varga EmmaKZS Kecskeméti Zöld Sportok Egyesü30:57+7:05
6Bordács KrisztiánGTC Gerecse Tájfutó Club31:30+7:38
7Divin AnnaXAYL Ady Líceum SC33:27+9:35
8Szuhán RitaPVS Pécsi Vasutas Sportkör36:32+12:40
9Fischer MáriaTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő41:52+18:00
10Ryan SandboEK Egyesületen kívüli62:33+38:41
 
Kovács ZsuzsaKOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sportdnf
ncDomján-Gerebecz JuditPVS Pécsi Vasutas Sportkör24:05+0:13
Klemethinen SimoSuunta Jyväskylädns
Benke Somorjai DávidPVS Pécsi Vasutas Sportkördns
Borge Mari-AnnXFOS Fossum IFdns
Horváth MihályEK Egyesületen kívülidns
Badis Anissa ZsófiaSFC Széchenyi István Egyetem Sportdns
 
 
 
Open3kmAdvanced (82)
PlNameClubTimeDiff.
1Bujdosó ZoltánSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn13:240:00
2Štěrba MarekXUSK USK Praha15:20+1:56
3Bolehovský PavelXUSK USK Praha15:24+2:00
4Průša DominikXUSK USK Praha16:12+2:48
5Bolehovský MichalXUSK USK Praha16:38+3:14
6Kjaer Hemmingsen LukasFIF Hilleroed16:46+3:22
7Bolehovský DanielXUSK USK Praha16:50+3:26
8Zakouřil MatyášXUSK USK Praha16:55+3:31
9Salopek TihonXOXX OK RIS17:02+3:38
10Liland MarieNydalens Skiklub17:33+4:09
11Štrait VilémXUSK USK Praha17:38+4:14
12Titz AdamXUSK USK Praha17:42+4:18
13Štraitová JolanaXUSK USK Praha17:53+4:29
14Vandasova MarketaOOB Vamberk18:02+4:38
15Allwinger OttoTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő18:06+4:42
16Oebro DennisTisvilde Hegn OK18:14+4:50
17Jensen Rikke HolmHorsens OK18:22+4:58
18Malečková HanaXUSK USK Praha18:33+5:09
19Przeszłowska HannaUKS Traper Złocieniec19:31+6:07
20Zakouřil VáclavXUSK USK Praha20:06+6:42
21Labancz BalázsKZS Kecskeméti Zöld Sportok Egyesü20:09+6:45
22Bertozzi GiuliaGOLD Savosa20:19+6:55
23Bujdosó Márk LeventeSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn20:25+7:01
24Berounská AnnaXUSK USK Praha20:26+7:02
25Bertozzi ElenaGOLD Savosa20:27+7:03
25Kodejš ZdeněkXUSK USK Praha20:27+7:03
27Aschermannová TerezaXUSK USK Praha20:28+7:04
28Kašparová AdélaXUSK USK Praha20:29+7:05
29Titzová AdélaXUSK USK Praha20:33+7:09
30Beranová HanaXUSK USK Praha20:37+7:13
31Kjar Hemmingsen GustavFIF Hilleroed20:41+7:17
32Bujdosó IstvánSPA Tabáni Spartacus Sport és Körn20:48+7:24
33Gyurina JuditGKS Gödöllői Kirchhofer József Spo20:52+7:28
34Hargitai Barnabás AttilaASK Alpokalja Szabadidősport és Kö20:55+7:31
35Breivik Yngvild LangedalNydalens Skiklub20:56+7:32
36Labancz BarnabásKZS Kecskeméti Zöld Sportok Egyesü20:58+7:34
37Burian HanaBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C21:06+7:42
38Hansen DortheSilkeborg OK21:12+7:48
39Bertozzi MatteoGOLD Savosa21:13+7:49
40Füzy JuditOSC Orvosegyetem Sport Club21:36+8:12
41Vágner GáborPVS Pécsi Vasutas Sportkör22:11+8:47
42Baldrian TomášXUSK USK Praha23:40+10:16
43Borge PedersenNydalens Skiklub23:42+10:18
44Hancock SueXELI Wellington Ranges Orienteering24:04+10:40
45Zakouřilová HelenaXUSK USK Praha24:15+10:51
46Rinnbäck JonasOK Ravinen - Nacka24:35+11:11
47Aschermannová KláraXUSK USK Praha24:40+11:16
48Kodejšová MarkétaXUSK USK Praha24:56+11:32
49Cieger BálintBMG Babits Mihály Gimnázium DSE25:13+11:49
50Timár BalázsBMG Babits Mihály Gimnázium DSE25:48+12:24
51Vadász Péter ZalánPVS Pécsi Vasutas Sportkör25:51+12:27
52Šmelíková BarboraŠK VAZKA Bratislava27:14+13:50
53Biró FruzsinaBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C27:19+13:55
54Végh ZalánBMG Babits Mihály Gimnázium DSE28:46+15:22
55Fernández Arriaga José FelImperdible29:14+15:50
56Gombkötő Péter dr.TTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő29:52+16:28
57Barlai DánielBMG Babits Mihály Gimnázium DSE30:06+16:42
58Somogyi DánielBMG Babits Mihály Gimnázium DSE30:08+16:44
59Urban AnetaUKS Traper Złocieniec30:16+16:52
60Westin LenkaPorsgrunn Orienteringslag30:36+17:12
61Allwinger TündeTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő30:51+17:27
62Cascales Nicolás Maria JeImperdible31:08+17:44
63Biró AlettaBEA Budapesti Egyetemi Atlétikai C31:11+17:47
64George AndreaNorth Texas Orienteering Assoc31:53+18:29
65Kotkowiak PiotrKOS BnO Szczecin33:28+20:04
66Dörnyei ÁgnesPVS Pécsi Vasutas Sportkör33:30+20:06
67Hideg IstvánHTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási35:15+21:51
68Kwiatkowski OlafKOS BnO Szczecin36:47+23:23
69Egédi GergőPVS Pécsi Vasutas Sportkör38:17+24:53
70Hideg IstvánnéHTC Hódmezővásárhelyi Tájékozódási43:42+30:18
71Tüskés GyörgyEK Egyesületen kívüli44:19+30:55
72Dalakova MarinaSarnena Gora44:31+31:07
73Ormay GyörgyKOS Hegyvidék-KFKI Optimista Sport45:55+32:31
74Kjaer Hemmingsen BenteFIF Hilleroed48:38+35:14
 
Gárdonyi MárkOSC Orvosegyetem Sport Clubmp
Gáncs DánielEK Egyesületen kívülimp
Szabó IldikóEK Egyesületen kívülimp
Horváth ZoltánEK Egyesületen kívülidns
Konzili KristófBMG Babits Mihály Gimnázium DSEdns
Termansen HelleOK SYDdns
Turcsánné Cseh ErzsébetPVS Pécsi Vasutas Sportkördns
Deininger RiatOLG St. Gallendns
 
 
 
Open5km (76)
PlNameClubTimeDiff.
1Key NatashaXMEL Melbourne Forest Racers30:560:00
2Weibl ZoltánSFC Széchenyi István Egyetem Sport31:13+0:17
3Key JensenXMEL Melbourne Forest Racers31:23+0:27
4Kiszel SándorKZS Kecskeméti Zöld Sportok Egyesü31:40+0:44
5Key WarrenXMEL Melbourne Forest Racers31:56+1:00
6Haestad NilsXFOS Fossum IF32:12+1:16
7Antoaneta DyaksovaKarlak Smolyan32:22+1:26
8Jonsson MariaNydalens Skiklub32:31+1:35
9Łubis MichałUKS Azymut Pabianice32:37+1:41
10Salopek TihomirXOXX OK RIS32:44+1:48
11Baracsi GáborTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő32:53+1:57
12Pabich MariaUKS Azymut Pabianice33:01+2:05
13Gárdonyi SomaMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó Szako33:16+2:20
14Craig AlvinNewcastle Orienteering Club33:20+2:24
15Zsigmond VandaDTC Diósgyőri Tájékozódási Futó Cl34:02+3:06
16Wiklund Berit SofieNydalens Skiklub34:07+3:11
17Sonnichsen KellOK PAN Aarhus34:54+3:58
18Klemethinen KaisaSuunta Jyväskylä34:58+4:02
19Jonsson SörenNydalens Skiklub35:10+4:14
20Kelevitz VirágBMG Babits Mihály Gimnázium DSE35:22+4:26
21Vandas LudekOOB Vamberk35:42+4:46
22Kaario KatjaSuunta Jyväskylä36:00+5:04
23Allwinger HerwigTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő36:04+5:08
24Fülöp Álmos HubaGOC Göcsej Környezetvédő, Tájékozó36:14+5:18
25Klemethinen SimoSuunta Jyväskylä36:16+5:20
26Westin KjellPorsgrunn Orienteringslag36:33+5:37
27Bjornstad OscarXFOS Fossum IF37:15+6:19
28Spiegl MátéKAL Kalocsai Sport Egyesület37:49+6:53
29Westin EmiliePorsgrunn Orienteringslag37:50+6:54
30Dékány Szilvia dr.GKS Gödöllői Kirchhofer József Spo38:04+7:08
31Kracht ElinCopenhagen Police38:15+7:19
32Máramarosi RitaSAS Silvanus Sportegyesület39:09+8:13
33Czyński MiłoszKOS BnO Szczecin39:20+8:24
34Werner BorókaPVS Pécsi Vasutas Sportkör41:05+10:09
35Westin KjerstiPorsgrunn Orienteringslag41:34+10:38
36Máramarosi DóraSAS Silvanus Sportegyesület42:14+11:18
37Máramarosi AnnaSAS Silvanus Sportegyesület42:15+11:19
38Divin JuditSAS Silvanus Sportegyesület42:24+11:28
39Mentler BalázsSFC Széchenyi István Egyetem Sport42:45+11:49
40Holm JohnOK PAN Aarhus44:11+13:15
41Kriza Márton JánosBMG Babits Mihály Gimnázium DSE44:14+13:18
42Dékány AndreaGKS Gödöllői Kirchhofer József Spo44:59+14:03
43Jaffe DavidIndividuals/No club49:27+18:31
44Mezei AnikóFSC Futárok Sport Club49:40+18:44
45Komoróczki AndrásSAS Silvanus Sportegyesület51:34+20:38
46Tőzsér AndrásSFC Széchenyi István Egyetem Sport54:09+23:13
47Molnár AnnaBMG Babits Mihály Gimnázium DSE55:23+24:27
48Wiklund JoNydalens Skiklub56:28+25:32
49Nagy GertrúdBMG Babits Mihály Gimnázium DSE56:32+25:36
50Pawlowski LeonKOS BnO Szczecin57:34+26:38
51Takács KristófBMG Babits Mihály Gimnázium DSE59:39+28:43
52Kiss Dóra EszterBMG Babits Mihály Gimnázium DSE59:41+28:45
53Várvölgyi DorkaPVS Pécsi Vasutas Sportkör60:15+29:19
54Kahanpaa HannaEspoon Suunta61:33+30:37
55Juhos GyörgyTTE Tipo Tájfutó és Környezetvédő63:42+32:46
56Dowling MichaelXELI Wellington Ranges Orienteering66:31+35:35
57Potter DavidXBIS Bristol Orienteering Klub74:04+43:08
58Thys RenateCA Rosé93:47+62:51
59Blacklock BrendaIndiana Crossroads Orienteerin94:24+63:28
60Bozán GyörgyHSP Hidegkúti Spartacus Sport és K115:25+84:29
 
Melsom TerjeXFOS Fossum IFmp
Potter CarolineXBIS Bristol Orienteering Klubmp
Dowling AnnaXELI Wellington Ranges Orienteeringdnf
Nagy MartinBMG Babits Mihály Gimnázium DSEdnf
Riley AngelicaDelaware Valley Orienteering Adnf
Wald FrantisekSK Pragadnf
Envall EbbaIk Hakarpspojkarnadns
Craig MartinaNewcastle Orienteering Clubdns
Termansen MichaelOK SYDdns
Mazan AleksandraUKS Traper Złocieniecdns
Eidsmo MariFreidig Spk.dns
Heir MortenXFOS Fossum IFdns
Avramovic DejanOrienteering Team Kosutnjak, Bdns
Bergander GabriellaEksjö SOKdns
Aebersold Gabyol.biel.seelanddns
Crespo InmaIndividuals/No clubdns
 
 
 
Open7km (54)
PlNameClubTimeDiff.
1Fellbaum ThomasManchester and District Orient35:060:00
2Potter AdamXBIS Bristol Orienteering Klub36:56+1:50
3Jonsson IsakNydalens Skiklub37:11+2:05
4Sháněl JanK.O.B. Chocen37:19+2:13
5Melsom BorgerXFOS Fossum IF37:24+2:18
6Krivda MartinK.O.B. Chocen40:51+5:45
7Pesek OndrejK.O.B. Chocen40:53+5:47
8Fernandez Cascales PabloImperdible41:06+6:00
9Hector DavidSnättringe SK41:13+6:07
10Börjesson Eriksson JennieStorviks IF41:21+6:15
11Baldrian PetrSK Praga41:45+6:39
12Kaario KimmoSuunta Jyväskylä41:55+6:49
13Riley WyattDelaware Valley Orienteering A41:59+6:53
14Šmelík JurajTJ Rapid Bratislava42:06+7:00
15Petersburski KrystianKOS BnO Szczecin42:20+7:14
16Börjesson Eriksson JoelStorviks IF42:55+7:49
17Máramarosi IstvánSAS Silvanus Sportegyesület43:05+7:59
18Baldrianová BarboraXUSK USK Praha44:29+9:23
19Kula MateuszKOS BnO Szczecin46:03+10:57
20Mazan BartłomiejWKS Œlšsk Wrocław46:47+11:41
21Börjesson BoStorviks IF47:51+12:45
22Svadlena MichalK.O.B. Chocen48:25+13:19
23Oebro EmilOK orion50:00+14:54
24Antal PéterBMG Babits Mihály Gimnázium DSE53:03+17:57
25Maattanen PekkaEspoon Suunta53:06+18:00
26Borsting JensSilkeborg OK53:14+18:08
27Bobach ErikSilkeborg OK53:56+18:50
28Minto RobertIndiana Crossroads Orienteerin56:29+21:23
29Kondys JakubKOS BnO Szczecin60:51+25:45
30Dalakov GeorgiSarnena Gora61:13+26:07
31Steer LanitaXJOC JWOC Team 2018 Australia64:42+29:36
32Divin GyörgySAS Silvanus Sportegyesület74:35+39:29
33Moller AnkerSilkeborg OK75:53+40:47
34Boka GyörgyBMG Babits Mihály Gimnázium DSE83:51+48:45
35Szunyog József dr.SAS Silvanus Sportegyesület100:13+65:07
36Grzegorczyk MateuszKOS BnO Szczecin102:07+67:01
 
Bray PeterManchester and District Orientmp
Netuka VojtechCzech Fansmp
Semrad LadislavCzech Fansmp
Papp MártonSPA Tabáni Spartacus Sport és Körnmp
Borhegyi TeodóraBMG Babits Mihály Gimnázium DSEdnf
Imark VictorTullinge SKdnf
Craig StephenNewcastle Orienteering Clubdnf
Melsom SigurdXFOS Fossum IFdnf
Marclay BlaiseCA Rosédnf
Svadlena PavelK.O.B. Chocendnf
Schoning EskilOK PAN Aarhusdnf
Navratil SimonCzech Fansdns
Neumann KrystalXJOC JWOC Team 2018 Australiadns
Eidsmo MatsFreidig Spk.dns
Chambers TimothyPeninsula Orienteering Clubdns
Nankervis BrodieXJOC JWOC Team 2018 Australiadns
Eidsmo TomasFreidig Spk.dns
Biernat MichałKOS BnO Szczecindns